Atrasta pavojinga „Internet Explorer“ naršyklės saugumo spraga

Pirmadienį užsienio tinklaraščiuose pasirodžius informacijai apie pavojingą interneto naršyklės „Internet Explorer“ saugumo spragą, korporacija „Microsoft“ suskubo apie tai įspėti vartotojus ir ragina juos imtis apsaugos priemonių, kol skylė bus užlopyta.

Kompanija patvirtino, kad saugumo spraga aptikta visose „Internet Explorer 9“ ir ankstesnėse naršyklės versijose („Internet Explorer 10“ tai negalioja). Ji kelia pavojų visiems, naudojantiems „Windows XP“, „Windows Vista“ ir „Windows 7“ operacines sistemas.

Pasinaudodami minėta saugumo spraga, kenkėjišką kodą svetainėse įdiegę piktavaliai gali visiškai perimti jas aplankiusių naršytojų kompiuterių valdymą, praneša Mashable.com. „Microsoft“ patvirtina turinti duomenų, kad dėl to jau nukentėjo „nedidelis skaičius“ naršytojų, naudojančių „Internet Explorer“ naršykles.

Kompanijos saugumo specialistai ruošia naršyklės atnaujinimą, kuris užlopytų šią saugumo spragą. Iki tol naršytojams siūloma imtis saugumo priemonių.

Paprasčiausia, žinoma, naudoti kitą interneto naršyklę („Firefox“, „Chrome“, „Safari“, „Opera“ ir kt.). Jei to daryti nenorite, siūloma atlikti tokius veiksmus:

  • Įsidiegti „Enhanced Mitigation Experience Toolkit“ priedą, kuris turėtų padėti apsisaugoti nuo piktavalių atakos;

  • Nustatyti aukštą interneto ir intraneto saugumo lygį, kad būtų blokuojamos „ActiveX Controls“ ir „Active Scripting“ priemonės (tiesa, tai gali sutrikdyti dalies tinklalapių darbą, todėl patikimoms svetainėms derėtų suteikti išimtis).

Taip pat patariama nesilankyti abejotinos reputacijos svetainėse bei nespausti įtarimą keliančių nuorodų, neatidaryti nepažįstamųjų siųstų el. laiškų, kurie gali būti užkrėsti virusais.„Internet Explorer 9“ ir ankstesnes naršyklės versijas naudoja per trečdalį internautų visame pasaulyje.

   

Facebook komentarai