Atrasta varanų rūšis su dvigubais lytiniais organais

Biologai trečiadienį pranešė atradę naujos rūšies stambius varanus, kurių ilgis prilygsta suaugusio žmogau ūgiui, taip pat turinčius dvigubus lytinius organus. Šie slapūs, tačiau ryškiomis spalvomis išmarginti varanai yra artimi milžiniškų Komodo varanų giminaičiai.

Tačiau kitaip negu grėsmingieji Komodo „drakonai“, šie driežai neėda pūvančios mėsos – jie visiškai taikūs ir minta vaisiais. Naujos rūšies Varanus bitatawa individai užauga iki dviejų metrų ilgio, nurodoma Didžiosios Britanijos karališkosios draugijos paskelbtame pranešime.

Šie varanai aptikti gyvenantys vienos upės slėnyje Filipinų šiaurinėje Lusono saloje. Jiems yra iškilęs pavojus dėl buveinių nykimo, o vietos gyventojai tuos driežus medžioja ir valgo. Kiek tokių varanų yra išlikę, kol kas nežinoma. Beveik neabejotina, kad ši rūšis yra atsidūrusi prie išnykimo slenksčio ir galbūt būtų išnykusi neatrasta mokslo, tačiau praeitų metų birželį vienas gyvas individas buvo išgelbėtas iš medžiotojų rankų ir aprašytas.

Tokių stambių gyvūnų atradimas tankiai gyvenamame regione, kuriame dauguma miškų jau iškirsti, tapo „precedento neturinčia staigmena“, pastebėjo žurnale „Biology Letters“ paskelbto straipsnio autoriai. Jam pagal svarbą prilygsta tik naujos beždžionių rūšies Rungwecebus kipunji atradimas Tanzanijos miškuose ir porakanopių saolų (Pseudoryx nghetinhensis) atradimas Vietnamo ir Laoso miškuose per pastaruosius dešimtmečius.

Varanus bitatawa išsiskiria savitais odos raštais ir neįprasta lytinių organų anatomija, nurodė mokslininkai. Šių driežų žvynais padengtas kūnas ir kojos yra melsvai juodi, išmarginti šviesiais gelsvai žaliais taškais, o uodega - juodais ir žaliais dryžiais. Šios rūšies varanai turi dvigubą penį, taip pat būdingą kai kurioms gyvatėms ir kitiems driežams. Šie kopuliacijos organai gali būti naudojami pakaitomis, o kai kada būna padengti dygliais arba kabliukais, padedančiais prisitvirtinti prie patelės poruojantis.

   

Facebook komentarai