Atsargiai - FiDi 46 balandžio 5 dieną

Balandis jau ne už kalnų. Tas nuostabus mėnuo, kai gamta dar bunda, o Vilniaus miesto Saulėtekio alėjoje ausis kutena ne vieversio giesmė, o pjūklų choras. Kaip ir kasmet, fizikai, apžėlę, apkerpėję, keliasi iš grožį teikiančio žiemos miego ir kupini idėjų verčia giedodi tepalais įmirkusius įrankius.

Taip, brangieji portalo lankytojai, neapsirikote, Jūs skaitote apie FiDi — Fiziko Dieną, kuri įvyks balandžio 5 dieną. Turėtumėte nujausti, kad netrukus žemę drebins Dinas Zauras, prieš daugybę metų suvalgęs žavią filologę. Jis važiuos atsiprašyti likusių sveikų ir dar nesuvalgytų skanių merginų. O prieš žalio dinozauro kelionę fizikai pakvies apsilankyti Saulėtekio alėjoje 9. Ten nuo pat 10 valandos ryto mėgausimės atrakcijonais ir pasirodymais, ruoštais Fidi rūsyje, slaptai nuo paprastų mirtingųjų. Be abejonės, jūs puikiai žinote, kad kasmet fizikai stebina savo išradingumu, tad išduosime keletą paslapčių, ko galima tikėtis šių metų pirmąjį antrojo pavasario mėnesio šeštadienį.

Jau tradicija tapęs bulviašaudis kvies visus išbandyti žvairas akis. Arsenalą papildys dar kunigaikščių naudotas ir fizikų patobulintas trebušetas. Drąsuoliai turės galimybę pievoje surasti paslėptas minas – visai kaip kompiuteriniame žaidime. Šventę šildys milžiniškas degantis stulpas bei ugnies vamzdis, liepsnojantis pagal elektrinės gitaros akordus. Norintys pasiruošti vasarai ir padailinti savo figūras, galės įsivaizduoti esą milžiniški žiurkėnai ir lieti prakaitą didžiuliame žiurkratyje, ligi susisuks galva nuo be paliovos iš po kojų bėgančios žemės. Atrakcijonus galima vardint ir vardint, bet geriau pamatyti, nei apie juos skaityti.

Po apšilimo dieninėje dalyje reikia keliauti, kilnių tikslų siekti, eisenoje sudalyvauti. Nuo 15 val. Dinas Zauras kartu su fizikais lies iš laimės tekančias sūrias ašaras ligi pat Filologijos fakulteto. Jiems padės nepailstantis orkestras, traktoristai tviskančiame transporte bei visi, kas tik norės pamatyti drovų dinozauro atsiprašymą ir mirksinčias filologių akytes.

Po smagaus pasivaikščiojimo pavasariniu Vilniumi, 21 val. Vingio parko estrados pastate prasidės vakarinė – baigiamoji – FiDi dalis. Trys gyvo garso scenos įtiks net ir išpuikusiam muzikos gurmanui. Alkanų ir nuo šokių pavargusių neapleis maisto ir žaidimų alėja, o lauke saugumą užtikrins Dinas Zauras, noriai patekdamas į kiekvieno šventės dalyvio fotografiją. Stipriausiųjų ir išgyvenusių iki ryto lauks dar viena staigmena – FiDi kopūstienė, atgaivinanti kūną ir suteikianti jėgų laukti kitos, dar labiau pašėlusios Fiziko Dienos. 

  FiDi 46 balandžio 5 dieną!

   

Facebook komentarai