Atsisakoma naujų „Firefox“ versijų numeracijos

Nuo šiol interneto naršyklėje „Firefox“ neberodys versijos numerio. Žinoma, atnaujinimai niekur nedings, tačiau vietoje versijos skaičiaus bus rodoma tik paskutinio naujinimo data ir ar jūs jį turite.

Toks pasiūlymas gautas iš „Mozilla“ programuotojų bendruomenės kuriamos naršyklės vartotojo Asa Dotzler. Jis šį pasiūlymą pateikė kaip programos klaidą (bug) klaidų sekimo sistemoje „bugzilla“. Siūlymo esmė ta, jog vartotojui atidarius informacijos apie naršyklę langą („About Firefox“), jis turėtų matyti, ar jis turi naujausią programos versiją ir kada įvykdytas paskutinis naujausios versijos patikrinimas (pvz. kažkas panašaus į „Firefox checked for updates 20 minutes ago, you are running the latest release“?). Pagal dabartinį programuotojų sumanymą, viskas bus kiek paprasčiau: vartotojas matys vieną iš keturių pagrindinių naršyklės kūrimo stadijų – „Nightly“, „Beta“, „Aurora“ arba „Release“ ir siūlymą atsinaujinti, jei to dar nepadarė.

Šis atrodytų nedidelis pakeitimas įžiebė daug diskusijų „Firefox“ tarp vartotojų ir entuziastų. Pavyzdžiui, kas būtų, jei jums reiktų sužinoti tikslią naršyklės versiją, tarkime, susidūrus su programinės įrangos nesklandumais? Šiai problemai panaikinti „Firefox“ versijų numeracijos iki galo nepanaikina – konkretų versijos numerį bus galima rasti į adresų laukelį suvedus 'about:support', kur bus pateikiama detalesnė programinės įrangos informacija, įskaitant versijos numerį.

Šiais metais „Firefox“ perėmė spartaus versijų keitimo strategiją iš „Google Chrome“ ir metų pradžioje turėjusi 3-ią versiją iki dabar spėjo peršokti net į 6 versiją. Dabar „Mozilla“ atstovai teigia, jog versijos numeris didelės reikšmės vartotojui neturi ir jiems tai neturi rūpėti. Todėl versijos numeris bus pašalintas iš „About Firefox“ skilties.

   

Facebook komentarai