„Boeing“ darbuotojai bendrovės statomu erdvėlaiviu aplankys TKS

„Dirbk „Boeing“ – skrisk į kosmosą!“ Ko gero, tai yra įspūdingiausios darbovietėje siūlomos profesinės privilegijos, kokias tik yra tekę girdėti. Tačiau tai – ne prasimanymas. Aerokosminė bendrovė „Boeing“ iš tiesų planuoja į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) siųsti savo darbuotojus.

Apie tai, jog bendrovės darbuotojai į orbitą bus siunčiami bendrovės kosmine kapsule „CST-100“, buvo pranešta praėjusį penktadienį. Šiuo metu jau vykdomos vidinės atrankos ir pokalbiai – „Boeing“ siekia, jog jos astronautai tiesiogiai prisidėtų prie kosminės kapsulės „CST-100“ projektavimo darbų.

Taip pat jau paaiškėjo, jog kosminę kapsulę 2015-aisiais triskart į kosmosą gabens šimtaprocentiniu patikimumu pasižyminti raketa-nešėja „Atlas-V“, kuri prieš keletą dienų Jupiterio link išskraidino kosminių tyrimų zondą „Juno“. Beje, bendrovei „Boeing“ priklauso dalis raketos-nešėjos gamintojo „United Launch Alliance“ akcijų paketo.

Tiesa, kapsulė dukart iš tų trijų minėtų sykių skris į beorę erdvę be žmonių: pirmą sykį siekiant tiesiog išvesti ją į orbitą, o antrą – atšaukiant iškėlimą į orbitą, kad būtų galima išbandyti, kaip vyktų kosminės kapsulės gelbėjimosi procedūros, jei paleidimo metu įvyktų kas nors ne taip.

Jei viskas pavyks gerai, kildama į kosminę erdvę trečią sykį, kapsulė ten nugabens dviejų žmonių įgulą, kuri kapsulę prišvartuos prie TKS. Visi trys skrydžiai padėtų solidų pagrindą kur kas dažnesniems „CST-100“ skrydžiams į TKS, kurie būtų vykdomi 2016 m.

Beje, kosminės kapsulės „CST-100“ pavadinimas angliškai reiškia „Crew Space Transportation“ („Įgulos gabenimas į kosmosą“), o skaičius 100 pavadinime simbolizuoja 100 km aukštyje esančią Karmano linija (angl. - "Kármán line") vadinamą sutartinę atmosferos ribą, žyminčią, jog už jos prasideda kosminė erdvė.

Parengė Saulius Žukauskas
sauliuszukauskas01@gmail.com

   

Facebook komentarai