„Bureau Veritas Lit“: pernai padaugėjo vadybos sistemų sertifikatų

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje galiojo 725 vadybos sistemų sertifikatai, kuriuos įmonėms išdavė vadybos sistemų sertifikavimo ir techninio vertinimo kompanija „Bureau Veritas Lit“ – tai yra 15 proc. daugiau nei 2008-aisiais.

„Bureau Veritas Lit“ užima beveik 40 proc. vadybos sistemų sertifikavimo rinkos ir išlieka jos lydere Lietuvoje. „Akivaizdu, kad pernai verslo sąlygos šalies įmones skatino ieškoti išskirtinumo rinkoje ir jį įrodyti. Viena iš priemonių tai padaryti – sertifikuoti vadybos sistemas. Kita priežastis, lėmusi praėjusiais metais išaugusį sertifikatų skaičių – įmonių ketinimas dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Verta pastebėti, kad didėjantis sertifikuotų įmonių skaičius rodo kylantį bendrą vadybos lygį Lietuvoje“, – teigia tarptautinę „Bureau Veritas“ grupę atstovaujančios bendrovės direktorė Gitana Bogužienė.

Praėjusiais metais iš „Bureau Veritas Lit“ teikiamų paslaugų labiausiai augo OHSAS 18000 profesinės sveikatos ir saugos, BRC bei ISO 22000 maisto saugos vadybos sistemų sertifikavimo paklausa. Populiariausia išlieka ISO 9001 kokybės vadybos sistema – 400 Lietuvos įmonių turi atitinkamus „Bureau Veritas“ sertifikatus. Pastebimos ir naujos tendencijos: vis dažniau šalies įmonės domisi SA8000 socialinės atsakomybės ir ISO 27000 informacijos saugos standartais, o viešasis sektorius – informacijos saugos ir kokybės vadybos standartais.

Šiuo metu tarp „Bureau Veritas“ klientų daugiausia yra statybos bei gamybos įmonių, tačiau pastebimas didėjantis maisto sektoriuje dirbančių ir kitas paslaugas teikiančių bendrovių bei organizacijų aktyvumas. „Išaugusį maisto sektoriaus poreikį sertifikavimui lėmė tai, kad jo atstovai pernai ypač aktyviai ieškojo naujų rinkų savo produkcijai. O sertifikatas – tai tarsi tarptautiniu mastu pripažinta vizitinė kortelė, skirta įtikinti užsienio klientus bei verslo partnerius įmonės galimybėmis tiekti saugius maisto produktus. Tai leidžia tikėtis, kad šios įmonės, pasitelkdamos pasaulyje pripažintus vadybos įrankius, taps dar konkurencingesnės tarptautinėse rinkose“, – sako bendrovės „Bureau Veritas Lit“ direktorė.

„Bureau Veritas Lit“ prognozuoja, kad įmonėms ir toliau ieškant galimybių naujose rinkose, augs susidomėjimas specializuotais, atskiroms pramonės šakoms ar sritims sukurtais vadybos standartais: maisto saugos, IT paslaugų valdymo, socialinės atsakomybės, informacijos saugos ir kt.

   

Facebook komentarai