„Canalys“: HP susigrąžino kompiuterių rinkos lyderio poziciją

Kompanija „Canalys“ pateikė savo vertinimą, kaip atrodė globali kompiuterių rinka 2012 m. I ketvirtyje. Teigiama, jog rinkos lyderio pozicijas vėl susigrąžino kompanija „Hewlett Packard“.

„Canalys“ pateikiama statistika įdomi tuo, jog joje atsižvelgiama ne tik į stacionarių ir nešiojamų kompiuterių (notebook, netbook), tačiau ir į planšetinių kompiuterių pardavimus.

Taigi per tris pirmus šių metų mėnesius buvo realizuota apie 107 mln. įvairaus tipo kompiuterių, o tai yra maždaug 21 % daugiau, nei per tą patį 2011 m. laiką.

Nešiojamų kompiuterių paklausa išaugo 11 %; stacionarių kompiuterių pardavimai taip pat didėja, bet kiek mažiau – 8 %. Tuo pačiu metu vartotojų susidomėjimas netbookais ir toliau sparčiai mažėjo: tokių įrenginių pardavimai sumenko net 34 %.

Didžiausiu kompiuterių masiniam segmentui tiekėju vėl tapo kompanija Hewlett-Packard, kuri realizavo apie 15,84 mln. įrenginių, o tai sudaro maždaug 14,8 % rinkos.

Kompanija „Apple“, kuri buvo rinkos lydere 2011 m. IV ketvirtyje, nusileido į antrą vietą: per tris mėnesius kompanija pardavė maždaug 15,8 mln. kompiuterių (įskaitant planšetinius), o tai reiškia, kad rinkos dalis sudaro kiek mažiau nei 14,8 %.

Didžiausių kompiuterių tiekėjų penketuke taip pat atsidūrė korporacijos „Lenovo“, „Acer“ ir „Dell“. „Canalys“ analitikai pažymi, jog planšetinių kompiuterių pardavimai per metus šoktelėjo net 200 %: dabar šie įrenginiai sudaro 19 % visų rinkai patiekiamų kompiuterių, skirtų masiniam vartotojų segmentui.

   

Facebook komentarai