„Cassini“ praskrido tarp dviejų Saturno palydovų

NASA ir ESA kosminis zondas „Cassini“ praėjusią savaitę buvo du kartus priartėjęs prie Saturno palydovų Titano ir Dionės, pranešė NASA. Praskridęs be manevravimo tarp Titano ir Dionės, jis į Žemę perdavė ryškias Dionės paviršiaus nuotraukas, kurias dabar paskelbė NASA. Iki šiol „Cassini“ fotografavo Dionę tik vieną kartą, sakoma pranešime.

Priartėjimas prie Titano įvyko balandžio 5 dieną, o prie Dionės – balandžio 7 d., teigiama „Cassini“ programos pranešime. Zondui pradėjus fotografuoti Titaną įvyko neplanuotas įrangos perkrovimas, todėl šio Saturno palydovo nuotraukų buvo gauta mažiau, nei tikėtasi.

Tačiau priartėjimas prie Dionės buvo sėkmingesnis – į Žemę buvo perduota daug geros kokybės nuotraukų. Būtent Dionė buvo pagrindinis šio „Cassini“ manevro tikslas.

Pasak NASA atstovų, mokslininkai nagrinėja gautas naujausias Dionės nuotraukas, bandydami išsiaiškinti, ar Dionė gali būti įelektrintų dalelių Saturno prieigose šaltinis. Jie taip pat siekia išsiaiškinti šiame planetos palydove pastebėtos tamsios medžiagos kilmę. Priartėjimui palanki Titano ir Dionės padėtis orbitoje leido „Cassini“ beveik iškart nufotografuoti abu palydovus. NASA planuoja ateityje atlikti dar du tokius priartėjimus, sakoma pranešime.

   

Facebook komentarai