„Changhong H2“ - išskirtinis išmanusis telefonas su molekuliniu analizatoriumi: maisto, vaistų ir bet kokių medžiagų analizė (Video)

Kinijos bendrovė „Changhong“ parodoje CES 2017 pristatė išmanųjį telefoną H2. Naujiena papildė gamintojo H seriją, kuri pasižymi siekiu pagerinti naudotojų sveikatos priežiūrą. Šios linijos pirmasis įrenginys, pavadintas „Changhong H1“, buvo išleistas beveik prieš dvejus metus ir išsiskyrė integruotu biocheminiu kraujo rodiklių analizatoriumi.

Dabar kinai žengė dar toliau ir į naujieną įmontavo  SCiO kompaktišką infraraudonųjų spindulių spektrometrą, kurį bendradarbiaudamos sukūrė bendrovės „Consumer Physics“ (Izraelis) ir „Analog Devices“ (JAV).

Šis prietaisas leidžia nustatyti iš kokių medžiagų susideda analizuojamas pavyzdys. Jis skleidžia infraraudonuosius spindulius, kurie provokuoja molekulių arba jų fragmentų vibracijas.

Spektrometru užfiksuotas šviesos intensyvumas susilpnėja tuose dažniuose, kurių energijos atitinka vibracijos sužadintų molekulių energiją. Jei kokiame nors dažnyje kokių nors molekulių vibravimo intensyvumas smarkiai susilpnėja, tai reiškia kad šių molekulių bandomame objekte yra daug.

SCiO projektas anksčiau sėkmingai užbaigė „Kickstarter“ finansavimo kampaniją ir kompaktišką spektrometrą nuo praėjusių metų galima nusipirkti iš jo kūrėjų.

Kam eiliniam vartotojui gali prireikti spektrometro? „Changhong H2“ savininkas parduotuvėje galės sužinoti, kuris vaisius turi daugiau cukraus ir todėl yra skanus, o vaistinėse – patikrinti, ar vaistuose yra sudėtyje nurodytų veikliųjų medžiagų, ar tai tik klastotė.

Kitas naudojimo scenarijus – maisto baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekio analizė, kuris leis apskaičiuoti kalorijų kiekį.

Be „Changhong H2“ įgyvendintų galimybių, SCiO yra pajėgus pateikti bet kokių medžiagų analizės metu gautą spektrą, kuris leis programinės įrangos kūrėjams sukurti daug daugiau funkcijų, pavyzdžiui, tikrinti brangakmenių autentiškumą, šiukšlių tinkamumą perdirbimui ir pakartotiniam panaudojimui, nustatyti drabužių audinio sudėtį ir t. t.

CES ir kitose parodose dažnai eksponuojami koncepciniai prietaisai, kurie niekada nepasiekia rinkos, tačiau „Changhong“ pažadėjo, kad H2 tikrai nebus toks atvejis. Unikalaus išmaniojo telefono pardavimai Kinijoje bus pradėti artimiausiais mėnesiais, o metų gale prietaisas vyks užkariauti Jungtines Valstijas.

Bendrovė taip pat paskelbė kai kurias naujienos specifikacijas: 3000 mAh akumuliatorius, pirštų atspaudų skaitytuvas, 6 colių Full HD ekranas, aštuonių branduolių lustas su 2 GHz dažniu, 4 GB RAM, 64 GB vidinės atminties, 16 megapikselių kamera su automatiniu fokusavimu ir specialus mygtukas, pagreitinantis telefono darbą ir padedantis taupyti energiją.

   

Facebook komentarai