„CID Baltic“ planuoja plėtrą į Baltarusiją

Siekdama plėsti veiklos geografiją „CID Baltic“ dalyvavo balandžio 26–29 dienomis Minske vykusioje parodoje „TIBO 2011“. 18-ą kartą vykstanti tarptautinė specializuota informacinių technologijų paroda forumas yra vienas didžiausių tokio pobūdžio IT rinkos renginių Baltarusijoje.

„CID Baltic“ parodoje pristatė verslo procesų optimizavimo sprendimus, elektroninių paslaugų bei dokumentų valdymo sistemas, kompleksinius sprendimus viešajam sektoriui. Šiemet įmonei atsivėrė daugiau galimybių plėsti eksporto rinkas į Rytų Europą bei Vidurio Aziją. „CID Baltic“ užmezgė kontaktus su Turkmėnistano valstybinio sektoriaus atstovais. Taip pat užmegzti kontaktai su Kirgizija, Azerbaidžanu, Gruzija, Kaliningradu. Šiuo metu įmonė Turkmėnistane vykdo pilotinius projektus valstybiniame sektoriuje. „Rasti nišų naujose rinkose padeda pernai įmonei skirta Europos Sąjungos parama eksportui didinti. Dalyvavimas parodose palengvina potencialių klientų ir partnerių paiešką. Nors sutartys parodų metu retai pasirašomos iš karto, tačiau įmonei svarbu nuolat dalyvauti ir reprezentuoti savo paslaugas, būti matomai“, – sako „CID Baltic“ generalinis direktorius Aidas Kavaliauskas.

„TIBO 2011“ ekspozicijoje savo produkciją pristatė per 200 įmonių iš 12 šalių. Tarp dalyvių – stambiausi Baltarusijos ir užsienio šalių telekomunikacinių įrenginių, skaitmeninės technikos, programinės įrangos, saugos sistemų ir priemonių gamintojai, tokie kaip ERICSSON, XEROX, Baltarusijos bankų asociacija, Baltarusijos valstybinis universitetas. Šį renginį kasmet aplanko apie 30 tūkst. specialistų.

 „TIBO 2011“ parodos metu vyko verslo susitikimai su potencialiais partneriais – aptartos galimybės steigti bendrą baltarusių ir „CID Baltic“ įmonę, kuri vystytų ir diegtų sprendimus NVS šalyse. Asociacija „INFOBALT“ parodos metu organizavo specialią konferenciją „Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo galimybės IT srityje“, kurios metu buvo pristatyta Lietuvos patirtis diegiant IT sprendimus privačiame ir valstybiniame sektoriuose, diskutuota apie abiejų šalių verslo interesus. Dalyvavimas parodoje padėjo ne tik užmegzti naujų kontaktų, bet ir įvertinti dabartinę Baltarusijos rinką, IT sprendimų poreikio situaciją.

Dalyvavimą parodoje finansavo Europos Sąjunga − pernai „CID Baltic“ gavo paramą pagal priemonę „Naujos galimybės“. Pagal šią priemonę įmonei skirta daugiau kaip 240 tūkst. Lt Europos Sąjungos (ES) paramos naujų rinkų paieškai ir eksportui didinti. Pagal projektą iki 2013 m. numatyta sudalyvauti tarptautinėse parodose, ištirti įmonę dominančių užsienio šalių rinkas (Jungtinės Amerikos Valstijos, Skandinavija, Vakarų Europa, Pietrytinė Europa ir Artimieji Rytai, Vidurio Azija) bei atlikti kitas veiklas, prisidėsiančias prie įmonės konkurencingumo tarptautiniu mastu didėjimo.

   

Facebook komentarai