"Daruma-otoshi" dangoraižių griovimo metodas (Video)

Japonijos statybų kompanija "Kajima Corporation" Tokijo mieste esantiems dviems seniems ir naudojimui nebetinkamiems dangoraižiams griauti naudoja novatorišką būdą. Vadinamojo "daruma-otoshi" metodo esmė - pastatas pradedamas griauti nuo... apačios. Atskirai sugriaunamas žemės paviršiaus lygmenyje esantis aukštas, po to likusi statinio dalis nuleidžiama žemyn. Procesas kartojamas tiek kartų, kiek yra aukštų - iki kol visas pastatas tarsi "prasmenga" po žeme. Kaip tai padaroma?

 

Pirmiausia žemutiniame aukšte sumontuojamos laikančiosios kolonos, kurių aukštį kontroliuoja kompiuteris. Tada statybininkų komanda rūpestingai rankiniu būdu išardo ir išgriauna visą aukštą, palikdami pastatą atsirėmusį vien tik į metalinius ramsčius. Po to kolonos lėtai nuleidžiamos, kol kitas aukštas pasiekia žemę. Greta pastatomos naujos mechaninės kolonos, griauna kitą aukštą ir kartoja tai iki kol pašalinami visi 20 pastato aukštų.

Kompanijos teigimu, šis metodas stipriai sumažina griovimo poveikį supančiai aplinkai ir pagreitina visą pastato pašalinimo procesą. "Kajima" atstovų duomenimis, užduotis atliekama 20% greičiau, medžiagos proceso metu surūšiuojamos ir jas iš karto galima naudoti perdirbimui, be to, į orą patenka mažesnis dulkių ir kitų kenksmingų medžiagų kiekis.

"Daruma-otoshi" metodas pavadinimą gavo iš japoniško žaidimo, kuriame žaidėjai turi specialiu plaktuku iš kaladėlių kolonos apačios išmušinėti atskiras kaladėles, nesugriaudami viršuje esančios struktūros. Žaidimo video žiūrėkite toliau:

 

   

Facebook komentarai