"Freedom of the Seas" - plaukiojantis miestas

Baigia sueiti metai, kai Sautamptone prisišvartavo didžiausias pasaulyje kruizinis laivas - plaukiojantis miestas, keturis kartus didesnis už „Titaniką“, pavadintas "Freedom of the Seas". Tik skirtingai nuo "Titaniko", laineris nenuskendo. Apie šį galiūną rašė ir vis dar rašo daugelis naujienų portalų, tad daug naujo nepasakysime, tačiau pakviesime pažvelgti į šį laivą iš arčiau.

"Freedom of the Seas" ne veltui vadinamas plaukiojančiu miestu - jo tonažas yra 150.000 t; laivo ilgis siekia 338,7 m; aukštis - 63.7 m. (turi net 15 denių).O kainavo šis dičkis 947.000.000 dolerių

„Freedom of the Seas“ paveržė didžiausio pasaulyje kruizinio laivo titulą iš prieš dvejus metus pastatyto 151 000 tonos lainerio „Queen Mary 2“.

Naujasis milžinas gali priimti daugiau kaip 3 600 svečių (aptarnaujančio personalo - 1360). Jame yra 15 denių, o jo ilgis prilygsta 37 iš eilės sustatytų autobusų ilgiui.

Laineryje „Freedom of the Seas“ yra banglentininkams skirtas baseinas su dirbtinėmis bangomis, ledo čiuožykla, laipiojimui skirta uolinė siena ir 34 metrų aukštyje virš jūros kabančios sūkurinės vonios, per 3,5 metro išsikišusios iš laivo šonų, kino teatrai ir aišku tikras bulvaras su parduotuvėmis, restoranais ir kavinėmis - žodžiu tiek visko, jog sunku įsivaizduoti.

Laineryje išvystyta ne tik infrastruktūra - kiekviena kajutė ir apartamentai aprūpinti plokščiaekraniais televizoriais ir kitais buitiniais patogumais. Viso yra 6 tipų gyvenamosios patalpos, kurių didžiausia ir prabangiausia - prezidento apartamentai, užimantys 200 kvadratinių metrų.

Ir visas šis technologinis stebuklas skirtas pagrinde vieninteliam dalykui - pramogai. Tad tampa aišku, kur "keliauja" Žemės resursai...

   

Facebook komentarai