"Galaxy S III" prieš "iPhone 5": kurio ekranas apima platesnę spalvinę gamą?

Interneto portalas "CDRinfo" tvirtina, jog išmaniojo telefono "Samsung Galaxy S III" ekranas kai kuriais parametrais lenkia ekraną, įdiegta neseniai debiutavusiame "Apple iPhone 5". Kokie gi šie parametrai?

Technologijos „in-cell touch“ naudojimas leido sumažinti "iPhone 5" ekrano storį, tačiau pagal šį parametrą jis vis tik nusileidžia korėjiečių "Galaxy S III". "iPhone 5" ekrano storis sudaro 1,5 mm, ir tai yra maždaug 0,6 mm mažiau už "iPhone 4S", kuriame šis rodiklis lygus 2,1 mm. Savo ruožtu, "Samsung Galaxy S III" ekranas šioje srityje nepralenkiamas – vos 1,1 mm.

"iPhone 4S" atveju spalvinės gamos apimtis pagal NTSC standartą sudaro 50%. Išmaniajame telefone "iPhone 5" šis rodiklis padidintas iki 72% NTSC atžvilgiu. Vis tik tai yra mažiau, nei pasiekė "Samsung" inžinieriai – gamintojo teigimu, "Galaxy S III" apima 100% NTSC standarto.

Šaltinis skuba pažymėti, jog mažesnis ekrano storis ne visada koreliuoja su viso išmaniojo telefono korpuso storiu. Pavyzdžiui, "Samsung Galaxy S III" ir "Apple iPhone 5" atveju situacija yra atvirkštinė: jei "iPhone 5" korpuso storis sudaro 7,6 mm, tai "Galaxy S III" – 8,6 mm.

Kalbant apie spalvinės gamos apimtį, šis rodiklis nėra vienintelis techninis parametras, apsprendžiantis vaizdo perteikimą. Iš vienos pusės, 72 % NTSC tenkina absoliučios daugumos vartotojų poreikį. Iš kitos pusės, dėl geresnio kalibravimo galima gauti realistiškesnes spalvas, o „in-cell touch“ technologijos naudojimas leido padidinti ekrano ryškumą.

Pridursime, jog "Samsung Galaxy S III" naudojamas ekranas su organiniais šviesos diodais, tuo tarpu "iPhone 5" – skystųjų kristalų.

FACEIT.LT – IT Naujienos

   

Facebook komentarai