"Google" programišiui sumokėjo 60 tūkst. dolerių už "Chrome" saugumo spragos suradimą

Anonimu pageidavęs likti programišius iš kompanijos "Google" gavo 60 000 dolerių apdovanojimą už tai, kad šios įmonės sukurtoje interneto naršyklėje "Chrome" aptiko saugumo spragą.

Slapyvardžiu "Pinkie Pie" pasivadinęs programišius šią programinę klaidą pademonstravo trečiadienį Kuala Lumpur vykusios konferencijos metu.

Tai nėra pirmasis kartais, kai būtent šiam asmeniui "Google" išmoka pinigus už naršyklės klaidų suradimą. Pirmąjį 60 000 dolerių apdovanojimą jis gavo praėjusį kovą. "Sveikiname Pinkie Pie sugrįžus į mūšio lauką su dar vienu nuostabiu pasiekimu!", - įvykį komentavo "Google Chrome" inžinierius Jason Kersey. Jis taip pat pridūrė, jog kūrėjų komanda "labai patenkinta programišiams skirtos konferencijos rezultatais ir dabar ketina imtis darbo tobulinant naršyklę pagal konferencijos metu surinktą informaciją".

Kitas "Google" inžinierius Chris Evans patvirtino, jog kompanijai pavyko ištaisyti klaidą per mažiau kaip 10 valandų nuo jos suradimo. "Google" dar šį rugpjūtį yra paskelbusi, jog už klaidų suradimą naršyklės sistemoje yra oficialiai paskirtas iš viso 2 milijonų dolerių prizinis fondas. Pinkie Pie laimėtas 60 000 apdovanojimas skirtas už vadinamosios "Full Chrome exploit" spragos suradimą. Tai yra tokia spraga, kuri egzistuoja išskirtinai "Chrome" terpėje.

   

Facebook komentarai