"Hardkernel" pristatė "Raspberry Pi" konkurentą su "Exynos Quad Core"

Dar šių metų vasarą P. Korėjos kompanija "Hardkernel" buvo išleidusi programinės įrangos kūrėjams skirtą platformą "ODroid-X", kuri priklauso mikrokompiuterių kategorijai (kaip ir garsusis britų "Raspberry Pi"). Korėjiečių įrenginys gavo keturių branduolių 1,4 GHz "Samsung Exynos 4412" procesorių su GPU "Mali-400" grafika, 1 GB talpos DDR2 operatyviąją atmintį, o jo kaina siekė $129 (~ 340 lt).

Dabar kompanija pristatė tris naujus šios platformos variantus. Vienas iš jų – "ODroid-U", – kūrėjų vadinamas pačiu mažiausiu asmeniniu kompiuteriu su geriausiu kainos ir produktyvumo santykiu. Turint omenyje tai, kad specifikacijos liko tos pačios, kompiuterio matmenys sumažėjo nuo 90×94 mm iki 48×52 mm, o kaina krito beveik dvigubai – iki $69 (~ 185 lt).

Antruoju variantu tapo modelis "ODroid-U2". Čia to paties procesoriaus taktinis dažnis padidintas iki 1,7 GHz, integruota grafika paspartinta iki 440 MHz, tuo tarpu operatyviosios atminties kiekis padidintas iki 2 GB. Už šiuo patobulinimus teks primokėti $20 (~ 55 lt). Visi kiti parametrai abiejuose modeliuose identiški – turime "Ethernet" lizdą, kelis USB, microSD, eMMC atminties kortelių skaitytuvą, HDMI ir 3,5 mm garso išvestį. Aliuminio korpusas, kuris kartu atlieka ir radiatoriaus vaidmenį, yra įtrauktas į bazinę komplektaciją.

Galiausiai trečiuoju variantu tapo modelis "ODroid-X2". Pastarasis turi tokias pačias specifikacijas, kaip ir antras variantas "ODroid-U2", tačiau čia motininės plokštės matmenys yra didesni – 90 x 94 mm, o tai leido sutalpinti net šešis USB lizdus, o taip pat pilno dydžio SDHC atminties kortelių skaitytuvą. Gamintojo teigimu, visi trys variantai gali veikti su operacine sistema "Android", o taip pat kitais "Linux" distributyvais.

FACEIT.LT – IT Naujienos

   

Facebook komentarai