„Infobalt“ atstovai Vašingtone susitiko su JAV kibernetinio saugumo vadovu Howardu Schmidtu

Vašingtone pasibaigusiame JAV ir Baltijos šalių aukštųjų technologijų forume šalies IT potencialą pristatę asociacijos „INFOBALT“ nariai išgirdo daug pagyrimų Lietuvos IT rinkai.

Asociacijos „INFOBALT“ nariai susitiko su JAV kibernetinio saugumo vadovu Howardu Schmidtu ir „Google“ viceprezidentu Vintonu Cerfu. Susitikimų metu buvo aptartos Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo galimybės informacijos saugumo, semantinių paieškos sistemų, programinės įrangos kūrimo ir  paslaugų srityse.

Forume pranešimus skaitę JAV kompanijų, turinčių padalinius Lietuvoje, vadovai gyrė lietuvių IT specialistų darbo kokybę. 15 metų Lietuvoje veikiančios JAV programinių sprendimų kompanijos „NoMagic“ vadovas Gary Duncansonas tvirtino aplankęs daug šalių, ieškodamas vietos biurui už JAV ribų ir tik Lietuvoje radęs darbuotojus, galinčius užtikrinti aukštą kokybę. Lietuviai taip pat dalyvavo apmokant „NoMagic“ darbuotojus Tailande.

Anot „GetJar“ bendrovės, valdančios didžiausią pasaulyje mobiliųjų programų portalą, vadovo Iljos Laurso, Lietuva turi išskirtines kompetencijas kai kuriose siaurose srityse, tokiose kaip elektroninė bankininkystė, ir tą patirtį būtų galima labai sėkmingai pritaikyti kitose rinkose. Šiuos žodžius patvirtino „Etronikos“ vadovas Kęstutis Gardžiulis: „Mūsų kuriamais elektroninės bankininkystės sprendimais labai susidomėjo JAV verslininkai“.

“INFOBALT” viceprezidentas Aidas Kavaliauskas pristatė Lietuvos IT sektoriaus pasiekimus ir galimybes, bendradarbiavimo galimybės Lietuvos ir JAV įmonėms bendruose eksporto projektuose Rytų Europos ir Vidurio Azijos rinkose, Rytų-Vakarų transporto  koridoriaus projekto rėmuose.

Taip pat buvo pristatyti „INFOBALT“ įmonių „Affecto Lietuva”, “Baltic Amadeus”, “Baltijos informacinės sistemos”, “BOD Group”, “Baltijos programinė įranga”, “CID Baltic”, “ERP”, “Etronika”, “GetJar Baltic”, “Inta”, “Strategic Staffing Solutions International” kuriami sprendimai, veikla ir paslaugos. Forumo metu šių įmonių atstovai turėjo progos pasidalinti savo patirtimi ir užmegzti kontaktus su 100 įmonių iš JAV.

„Labai malonu, kad renginiui ypatingą dėmesį skyrė Vyriausybė – forumą atidarė premjeras Andrius Kubilius, moderavo ūkio ministras Dainius Kreivys. Tai labai svarbu – forumui buvo suteiktas itin reikalingas politinis svoris“, – pažymėjo „INOFBALT“ asociacijos viceprezidentas Vytautas Vitkauskas.

   

Facebook komentarai