„Intel“ ir „AMD“ ant finansinių svarstyklių

Dažna mūsų naujiena apie procesorius kaip taisyklė būna susijusi su „Intel“ kompanija. Nors kartais mes esame kaltinami šališkumu ar vienos kompanijos propagavimu, bet tai tiesiog atspindi rinkos situacija. „Intel“ pakankamai daug dėmesio skiria ne technologijai, bet ir rinkodarai – naujienos apie gaminamą produkciją žiniasklaidą pasiekia automatiškai, tuo tarpu kai iš „AMD“ stovyklos dar nesame gavę nei vieno oficialaus pranešimo spaudai. Šią situaciją puikiai paaiškina ir paskutinio ketvirčio korporacijų finansinės ataskaitos – „AMD“ kol kas yra pernelyg didelėje duobėje, kad lygiavertiškai konkuruotų visose sferose su „Intel“.

„Intel“ „garvežys“ tik greitėja

„Intel“ pajamos per antrąjį 2008 metų ketvirtį pasiekė rekordinį lygį – 9,5 mlrd. JAV dolerių. Bendrovės veiklos pajamos siekė 2,3 mlrd. JAV dolerių, grynasis pelnas – 1,6 mlrd. JAV dolerių arba po 28 JAV centus akcijai.

„Antrasis ketvirtis buvo sėkmingas – pajamos viršijo lūkesčius ir buvo didesnės nei praėjusiais metais. Žengiant į antrą metų pusę mūsų gaminamų procesorių ir mikroschemų rinkinių paklausa išlieka stipri visuose pasaulinės rinkos segmentuose“, - sakė „Intel“ prezidentas ir vykdomasis direktorius Paulas Otelinis (Paul Otellini).

Lyginant su praėjusių metų antruoju ketvirčiu „Intel“ pajamos padidėjo 9 procentais, veiklos pajamos padidėjo 67 procentais.

Puikūs finansiniai rezultatai tapo savotiška korporacijos gimtadienio dovana - vakar, liepos 18 d. „Intel“ sukako keturiasdešimt metų. Per šiuos dešimtmečius kompanija ne tik išrado mikroprocesorių, į vieną lustą sudėjo kelis milijardus tranzistorių, bet ir tapo viena didžiausių JAV kompanijų (pateko į „Fortune 500“ sąrašą) bei įgyvendino vieną ambicingiausių rinkodaros programų „Intel Inside“, supažindinusių vartotoją su sudėtingu „Intel“ pasauliu.

Šiuo metu 300 „Intel“ padalinių veikia 50 valstybių, o 80 proc. pajamų surenkamos už JAV ribų. „Intel“ dirba 85 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje, o kompanija įvardinama kaip viena geriausių darbdavių. Kompanijos sukurti produktai prisidėjo net prie kai kurių žmonijos išradimų.

Neįsibėgėjanti „AMD“

Na ir žvilgsnis į visai kitų nuotaikų stovyklą – pagrindinę „Intel“ konkurentę „AMD“. Vos per tris mėnesius kompanija pridirbo 1,19 milijardo JAV dolerių nuostolio, kas atitinka po 60 centų minuso kiekvienai akcijai. Per tą patį praeitų metų laikotarpį AMD patyrė 600 mln. JAV dolerių nuostolio, per pirmą šių metų ketvirtį - 358 mln. JAV dolerių nuostolio. Taigi, finansinė duobė tikrai gili.

Lyginant su tuo pačiu 2007-ųjų metų ketvirčiu AMD pajamos padidėjo 3 procentais, tačiau jei lyginti su pirmuoju šių metų ketvirčiu jos sumažėjo 7 proc.. Pajamos antrame ketvirtyje siekė 1,349 mlrd. JAV dolerių - gerokai mažiau nei analitikų prognozuoti 1,45 milijardo.

Gal reaguodamas į šiuos duomenis, o gal dėl kitų priežasčių iš AMD pranešė pasitraukiantis jai nuo 2002 metų balandžio vadovavęs Hectoras Ruizas. Jį vadovo pareigose pakeis Dirkas Meyeris, kuriam ir teks proga pabandyti grąžinti AMD šlovę ir žengti prie 45 nm technologinio proceso, kurį konkurentai "Intel" naudoja jau senokai.

Nors kompanija gamina kai kuriais atžvilgiais ne ką blogesnę produkciją nei „Intel“, tačiau reiktų pripažinti, jog esant tokioje finansinėje situacijoje labai sudėtinga vykdyti lygiavertiškas rinkodaros programas ar aplenkti konkurentę technologijų prasme. Tad bent jau kol kas galima susitaikyti su tuo, jog daugiau naujienų bus iš „Intel“ stovyklos.

   

Facebook komentarai