„Intel“ siūlo unifikuoti „ultrabook“ nešiojamų kompiuterių baterijas

Sprendžiant iš pastarojo meto naujienų, kompanija „Intel“ pasiruošusi imtis bet kokių priemonių „ultrabook“ kainai mažinti, tačiau tik ne savo procesorių ir mikroschemų rinkinių kainos sąskaita. Naujausia kompanijos iniciatyva - unifikuoti šiuose įrenginiuose naudojamas baterijas.

Vienas iš „ultrabook“ savikainos mažinimo būdų, „Intel“ manymu, galėtų būti naudojamų baterijų unifikacija. Kaip teigia interneto portalas „Liliputing“, forume „IDF 2012“ kompanija papasakojo apie šią iniciatyvą. Teigiama, jog unifikuotos baterijos matmenys bus 60×80 mm, jos bus kuriamos 16650 tipo elementų, kurių diametras – 16 mm, pagrindu.

Šiuo metu baterijas gaminančios kompanijos gali pasiūlyti ir 14 mm storio sprendimus, tačiau jų maža talpa ir didelė kaina „Intel“ netenkina.

Kaip teigiama, baterijų unifikacija leis sumažinti jų kainas, o tai teigiamai paveiks ir galutinę pačio „ultrabooko“ kainą. Baterijų gamintojai taip pat konkuruos tarpusavyje, siūlydami vienodą prekę už skirtingas kainas. Tiesa, paprastam vartotojui baterijų unifikacija lengvesne dalia netaps, kadangi baterijai pakeisti, vis tiek reikės nuiminėti „ultrabook“ įrenginio dangtį. Iš kitos pusės, surasti naują bateriją bus daug lengviau.

   

Facebook komentarai