„Intel Xeon Phi“ savo sparta priartės prie „nVidia Tesla K20“

Maždaug prieš pusantro mėnesio kompanija „Intel“ pristatė skaičiavimų spartintuvą „Xeon Phi“, kuris anksčiau turėjo „mergautinę“ pavardę „Larrabee“. Kaip teigia portalas „VR-Zone“, „Intel“ iki šiol tobulina šiems spartintuvams skirtus procesorius, o tai apsunkina situaciją, norint įvardinti tikslias specifikacijas.

Netgi po pristatymo oficialiai pateikiama informacija apie šio adapterio spartą buvo labiau bendro pobūdžio. Pavyzdžiui, „Intel“ partneriams pradėti tiek naujo adapterio „Knights Corner“ egzemplioriai turėjo net penkias modifikacijas. Antra vertus, jei turi vieną bendrą bruožą – visų jų pagrindą sudaro nauja B0 revizija.

Pirmoji „Knights Corner“ revizija – A0 – turėjo 60 branduolių ir 1 TFLOPs spartą, dirbant su vieno skaičiaus po kablelio operacijomis. Reikia pažymėti, jog nors „Knights Corner“ naudoja 22 nm technologinį procesą su 3D-Trigate tipo erdviniais tranzistoriais, savo skaičiavimų efektyvumu jie nusileidžia dabartiniams „nVidia GPGPU“ spartintuvams, kurie naudoja 28 nm technologinį procesą. Taigi „Intel“ dar yra kur pasistengti.

Naujoji revizija – B0, šaltinių teigimu, savo darbo sparta jau galės mesti iššūkį metų pabaigoje turėsiančiam pasirodyti „NVIDIA Tesla K20“ (GK110), kuris demonstruos 3 TFLOPs spartą, dirbant su vienu skaičiumi po kablelio, ir 1,5 TFLOPs, su dviem skaičiais po kablelio. Tikimasi, jog B0 revizijos „Knights Corner“ atitinkamai parodys 2 TFLOPs ir 1 TFLOPs spartos lygį. Kadangi serverių sudėtyje spartintuvai „Intel Xeon Phi“ pasirodys tik 2013 m. pradžioje, mes jau galime tikėtis pamatyti C1 reviziją, kuri turėtų dar labiau pagerinti produktyvumo rodiklius.

Galiausiai šiek tiek sustosime prie dabartinių „Knights Corner“ (B0) modifikacijų. Spartintuvai pasirodys su 57, 60 ir 61 branduoliais. Priklausomai nuo branduolių skaičiaus, skirsis L1 ir L2 lygio spartinančios atminties talpa: 1,8 – 1,9 MB L1 ir 28 – 30,5 MB L2. 57 branduolių savininkas turės kelias versijas su 3 GB ir 6 GB operatyvios atminties, o taktinis dažnis bus 600 MHz. Kitų versijų minimalus taktinis dažnis bus 630 MHz. Įdomu tai, jog numatytas ir „Turbo“ režimas, analogiškai asmeniniams kompiuteriams skirtiems procesoriams, tačiau kaip aukštai dažnis pakils, nepranešama. Operatyviosios atminties taktiniai dažniai bus 1,25 – 1,37 GHz QDR diapazone.

Vyriausiųjų „Knights Corner“ (B0) atstovų TDP lygis bus įspraustas į 300 W, ne tokių galingų (pagal branduolių skaičių/operatyviosios atminties talpą) – iki 245 W. Šaltinis pažymi, jog galingiausi spartintuvai gali būti tiekiami be aušinimo sistemų, o tai leidžia teigti, jog bus galima naudoti skysčių aušinimo sistemas, o galbūt ir didelius pasyvius radiatorius, kurie paprastai montuojami serveriuose.

   

Facebook komentarai