Kaip prasprūstama pro radarus? Nematomi dangaus vaiduokliai B-2 (Video)

Koks paradoksas: įspūdingųjų bombonešių B-2 išvaizdos nesupainiosi su niekuo, tai – vienas labiausiai atpažįstamų lėktuvų pasaulyje. Bet. Kartu tai yra vienas rečiausiai matomų lėktuvų pasaulyje. O dėl unikalių savybių jį galima vadinti ir apskritai nematomu.

Nematomu radiolokatoriams. Žmogaus akiai jis matomas ir panašus į paslaptingą dantytą , tačiau tuo pat metu ir stulbinamai aptakų bumerangą. Tačiau kiekvienas šio orlaivio su 52 metrų bendru sparnų ilgiu kėbulo linijų milimetras kruopščiai apskaičiuotas vienam tikslui – B-2 turi būti visiškai nematomas radijo sferos juslėms – radiolokacinėms sistemoms.

Unikalieji B-2 pasižymi ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir kitais nestandartiniais sprendimais (pvz., anglies pluošto "oda", gaubianti labai neįprastus viršutinėje sparno dalyje įrengtus variklius), kurie buvo apskaičiuoti superkompiuteriu. Visa tai – vardan to paties nematomumo radarams.

Kaip B-2 apgauna radarą? Radaro veikimo principas yra toks: jis tam tikru atstumu skleidžia radijo bangas ir fiksuoja į stambesnes kliūtis ore atsispindėjusias bei į radaro imtuvus sugrįžusias bangas. Jos ir išduoda, kad ore kažkas skrenda.

B-2 kėbulo linijos suprojektuotos taip, kad radijo bangos tiesiog nuslysta lėktuvo paviršiumi ir negrįžta į radiolokatoriaus imtuvus – todėl lėktuvo buvimas ore ir neužfiksuojamas. Įdomu tai, kad B-2 kėbulo linijų projektavimo technologija dar nebuvo sukurta, projektuojant kitą ne mažiau garsų "nematomą" JAV karinių oro pajėgų lėktuvą F-117 Night Hawk.

Plačiau apie ypatingas nematomumo technologijas – šiame vaizdo siužete:

   

Facebook komentarai