Kaip prižiūrėti šunis vasarą?

Kondicionieriai veikia visu pajėgumu, vėsaus vandens buteliukas visuomet pasiekiamas ne didesniu kaip metras atstumu, dėvimi lengvo audinio rūbai ir vis intensyvesnės kalbos apie atostogas – šie faktai neleidžia net suabejoti, kad vasara pagaliau įsibėgėja. Žmonėms - tai nepaprastas metas kuomet norisi pailsėti, daugiau laiko praleisti gamtoje ir nuolatos ieškoti būdų kaip neperkaisti darbe, namuose ar leidžiant laisvalaikį. Mūsų augintiniams, deja, tai išbandymas, nes kailio į plonesnį šie pasikeisti negali, vėsaus vandens, jei šeimininkas neįpylė į dubenėlį, iš šaldytuvo nepasiims, o ir nuolatinis gulėjimas lekuojant kur nors saulės atokaitoje – poilsio ir atsipalaidavimo neprimena. Šiame straipsnyje pateikta naudingų patarimų, kaip prižiūrėti šunis vasarą, kad šis laikas jiems taip pat būtų malonus.

Amerikos gyvūnų ligoninių asociacija (AAHA) siūlo keletą patarimų, kaip apsaugoti gyvūnus nuo vasaros karščio bangų. Anot asociacijos narių, automobiliai yra potencialūs mirties spąstai karštais vasaros mėnesiais, nes viduje temperatūra gali greitai pakilti ir saulėtą dieną siekti daugiau nei 50 laipsnių, todėl geriausia augintinį palikti namuose. Jei jau būtina jį vežtis kartu, o vėliau kuriam laikui palikti automobilyje, būtinai atidarykite langus ir orlaides taip, kad augintinis gautų gaivaus oro, tačiau negalėtų pabėgti. Jei yra galimybė, palikite augintinį jo transportavimui skirtame narve ir langus plačiai atlapokite. Įpilkite vandens, patikrinkite automobilį kas 10 min. Visada išlieka tikimybė, kad augintinis automobilyje gali perkaisti, jei jis neramus, nepaklūsta komandoms, jo oda šilta ir sausa, jis karščiuoja, o širdies dažnis – spartus, tuomet jo kūno temperatūrą turėtumėte mažinti ant jo pildami ar purkšdami vandenį. Nedelsiant kreipkitės į veterinarijos gydytoją. 

Vėsi būda ir gėlo vandens dubenėlis šalia

Savo augintinius lauke laikantys šeimininkai visuomet turėtų užtikrinti, kad jų numylėtiniai turėtų kokią nors užuovėją nuo vidurdienio saulės ir kaitros. Šunims būda turėtų būti įrengta tamsesnėje kiemo dalyje. „Reikėtų užtikrinti, kad šuo turėtų švaraus gėlo vandens. Dubenį su vandeniu reikėtų pastatyti vietoje, kuri nėra saulės atokaitoje“, - patarė šunų mitybos specialistė, „Canis Major“ produkto vadovė Iveta Šikšniuvienė. 

Veterinarijos specialistai rekomenduoja smarkiai netreniruoti savo šuns tuomet kai ypač karšta lauke, nes tai gali sukelti širdies negalavimus. Jei šuo yra ilgaplaukis vertėtų jį apkirpti, kad pastarasis galėtų lengviau atsivėsinti.

Šeimininkų „meškos paslauga“ savo šuniui – likučiai nuo stalo

Šerti savo šunį geros kokybės maistu labai svarbu rūpinantis jo sveikata ir gerove ne tik vasarą. Nesvarbu, koks metų laikas, jūsų šuo visada turėtų gauti dubenėlį geriausio maisto. Augintinių mitybos įpročiai beveik visais atvejais priklauso nuo šeimininko, o ne nuo šuns, tad vasarą reikia laikytis bendrųjų šuns šėrimo taisyklių, tačiau prisiminti, kad esant aukštai temperatūrai, šuniui turi netrūkti gaivaus vandens ir tinkamo ėdalo. 

„Sausas maistas šunims visada geriau nei konservai, nes toks ėdalas padeda išlaikyti sveikus dantis. Galite pabandyti įvairių rūšių ir įvairių prekės ženklų ėdalą, tegul pats šuo pasirenka, kuris jam patinka labiausiai, tačiau būkite atsargūs, kad netaptumėte savo šuns nuotaikos aukomis“, - sakė ilgametę darbo patirtį šunų mitybos klausimais turinti Iveta Šikšniuvienė. Specialistė patarė neduoti šunims ar mažiems šunyčiams maisto likučių nuo savo stalo, kitu atveju jie greitai pripranta ir vėliau nenoriai ėda jiems subalansuotą sausą ėdalą. 

Žmonės, šeriantys savo šunis žalia mėsa, košėmis ar likučiais nuo stalo rizikuoja, kad jų augintiniai susirgs ūmiu gastroenteritu. „Esant dideliems karščiams žalia mėsa, iš įvairių produktų išvirtos košės ar likučiai nuo šeimininkų stalo gali gan greitai pašvinkti, juose sparčiai dauginasi augintiniams kenksmingi mikroorganizmai, kurie ir gali sukelti įvairias virškinimo ligas ar net apsinuodijimą. Labiausiai augintinių mitybos poreikius atitinka sausas, subalansuotas, vitaminais ir mineralais praturtintas ėdalas“, - sakė „Canis Major“ produkto vadovė Iveta Šikšniuvienė.

Šeriant šunis svarbu atkreipti dėmesį į jų amžių. Jaunesnių šunų (iki 6 mėnesių) racione turi būti daugiau baltymų. Vyresniems šunims baltymų kiekis turėtų būti mažesnis, nes gali sukelti inkstų problemas.

Jei atkreipsite dėmesį į specialistų rekomendacijas, tuomet vasara bus puikaus poilsio metas jums ir jūsų keturkojui augintiniui. Tik atminkite, kad jūs, ir niekas kitas, esate atsakingas už numylėtinio sveikatą ir gerą savijautą karštuoju metų periodu.

   

Facebook komentarai