Kaip protingai išnaudoti šalčius: reguliarus buvimas šaltame ore gali padėti numesti svorio

Numesti svorio galima ne tik laikantis dietos ar liejant prakaitą sporto klube. Nauji mokslininkų tyrimai rodo, kad reguliariai laiką leidžiant šaltesniame ore taip pat gali būti geras būdas suplonėti, rašo livescience.com.

Atšalus lauko temperatūrai šąla ir žmogaus kūnas, o organizmas stengiasi palaikyti kūno temperatūrą ir tam sunaudoja daugiau energijos ir tokiu būdu degina kalorijas.

Todėl šilti jaukūs biurai ir namai gali būti ne pati tinkamiausia vieta norintiems numesti svorio. Buvimas pastovioje šiltoje temperatūroje gali būti iš dalies susijęs ir su žmogaus nutukimo lygio didėjimu, ypač pramoninėse valstybėse, rašo olandų mokslininkai tyrimuose, išspausdintuose žurnale „Trends in Endocrinology & Metabolism“.

„90 proc. laiko esame įpratę būti namų sąlygomis ir dažnai pamirštame, kad verta dažniau pažvelgti, kas yra už durų, – rašo Wouteris van Markenas Lichtenbeltas iš Mastrichto universiteto.

Mūsų kūnai į šaltą orą reaguoja drebėdami, drebėdami organizmai sušyla. Tai suteikia vieną paaiškinimą, dėl ko žema temperatūra padeda numesti svorio.

Kūnas naudoja daugiau energijos, kai atšąla, ir dėl kitų priežasčių: organizme pradeda veikti rudieji riebalai, kurie degina kalorijas, o ne skatina jų didėjimą. Šilumos gaminimas jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių organizmuose naudojant ruduosius riebalus sudaro 30 proc. visos pagaminamos kūno energijos, rašo mokslininkai.

Naujame tyrime taip pat rašoma, kad numesti svorio gali padėti ir buvimas vėsesnėje nei įprastinė – 17 laipsnių temperatūroje. Organizmas ilgainiui pripranta prie vėsesnės temperatūros.

   

Facebook komentarai