Kaip Rusijos gyventojai atsakė į klausimą: „Ar šalyje – krizė?“

Yra žinoma, kad Rusijoje šiuo metu vyrauja ekonominė suirutė. Tačiau, kaip patys gyventojai vertina savo padėtį ir suvokia situaciją?

Dauguma Rusijos gyventojų – 77 procentai – sutinka su nuomone, kad šalyje – ekonomikos krizė. Tačiau taip manančiųjų dalis susitraukė 5 proc., palyginti su praėjusių metų gruodžio mėnesio rezultatais.

Tokius duomenis skelbia apklausų įmonė „Levada-Centr“, ji išanalizavo 1600 Rusijos gyventojų mieste ir kaime nuomonę. Tyrėjai apklausė žmones 137 vietovėse.

Dalis tų, kurie neįžvelgia jokios krizės, nuo gruodžio iki birželio padidėjo nuo 12 iki 16 procentų. Atsakymo į tokį klausimą nežinojo 7 proc. gyventojų, rašo newsru.com.

26 proc. tų, kurie įsitikinę, kad krizė yra, mano, kad „dabar sunku pasakyti, kaip ilgai ji truks ir kokio sunkumo bus“. Gruodį taip tvirtino 21 proc. Rusijos žmonių.

21 proc. buvo įsitikinę, kad „krizė tęsis ilgai, o padarinius šalis jaus ilgus metus“. Kiti apklausos dalyviai prognozuoja, kad krizė tęsis ne mažiau nei dvejus metus (birželį taip manė 23 proc., o gruodį – 21 proc. apklausos dalyvių) arba pusantrų metų (atitinkamai – 16 ir 19 proc.).

Sociologai taip pat išsiaiškino, kad 36 proc. Rusijos gyventojų pabrėžia, kad vidutiniškai 15-30 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pakilo prekių ir paslaugų, kurių reikia jų šeimai, kainos.

Anot 31 proc. apklausos dalyvių, kainos kilo 30-50 proc. Kad kainos augo 50-100 proc., tikino 13 proc. apklaustųjų. 11 proc. respondentų įsitikinę, kad kainos pasistiebė 15 proc.

Įsigyti brangių pirkinių artimiausiu metu planuoja 43 proc. respondentų. 22 proc. iš jų vis dėlto mano, kad pirkinius teks kuriam laikui atidėti, tačiau 12 proc. kaip tik ketina paskubėti pirkti.

   

Facebook komentarai