Kinija uždraudė valstybinės įstaigoms naudoti „Windows 8“

Valstybinė Kinijos pirkimų tarnyba uždraudė naudoti „Microsoft“ operacinę sistemą „Windows 8“ valstybinių įstaigų ir organizacijų staliniuose, nešiojamuosiuose bei planšetiniuose kompiuteriuose, pranešė šalies naujienų agentūra „Xinxua“.

Toks draudimas oficialiai aiškinamas būtinybe „užtikrinti kompiuterių saugumą po „Windows XP“ palaikymo nutraukimo“. Kaip atsisakymas nuo „Windows 8“ gali padėti sustiprinti kompiuterių Kinijos valstybinėse įstaigose saugumą ir kaip su tuo susijęs „Windows XP“ palaikymo nutraukimas, oficialūs valdžios atstovai nekomentuoja.

Pati populiariausia operacinė sistema asmeniniams kompiuteriams Kinijoje šiuo metu yra būtent „Windows XP“: jos dalis šios šalies OS rinkoje siekia apie 70 proc. „Microsoft“ nutraukė techninį „Windows XP“ palaikymą balandžio pradžioje, primygtinai parekomendavusi visiems jos naudotojams pereiti prie naujesnių OS, tarp jų ir „Windows 8“.

Pabrėžiama, kad draudimas naudoti „Windows 8“ taikomas tik Kinijos valstybinėms įstaigoms ir organizacijoms, privatiems kompiuterių naudotojams jis negalioja.

„Xinxua“ praneša, kad Kinijos vyriausybė ketina paspartinti nacionalinės operacinės sistemos, kuri remtųsi „Linux“ branduoliu, kūrimą. Šioje šalyje jau naudojamos kelios „Linux“ platformos, tarp jų „KylinOS“ ir „StartOS“, bet didelio populiarumo jos nesusilaukė

   

Facebook komentarai