Kinijoje prekybiniuose automatuose pardavinėjami gyvi krabai (Video)

Kinija niekada nebuvo ta šalis, kurioje prekyba maisto produktais negalėtų kuo nors nustebinti. Ne išimtis ir prekybos automatai - šioje valstybėje pradėtos naudoti visiškai automatinės prekybos mašinos, kuriose už poros dolerių ekvivalentą galima nusipirkti neįprastą patiekalą - gyvą krabą.

Kinijoje gauruotažnypliai krabai (lot. Eriocheir sinensis) yra vertinami kaip delikatesinis maisto produktas. Mašinoje jie saugomi artimoje vandens užšalimui temperatūroje (5 laipsniai pagal Celsijaus skalę). To pakanka, kad gyvūnai išliktų gyvi, tačiau tuo pat metu jie pereina į savotišką "žiemos miego" būseną. Ant automato korpuso pakabintas ženklas teigia, jog visos prekės yra gyvos; jei pirkėjui netyčia pateikiamas patiekalas nerodo gyvybės ženklų, pirkėjui garantuojami trys nemokami krabai. Tiesa, visiškai neaišku, kokiu būdu užtikrinama tokia paslaugos "kokybė".

Teigiama, jog panaudojus tokią naujovę, prekės kainą galima sumažinti net 30%, kadangi nereikalingas krabais prekiaujantis personalas. Mašinos išradėjas sako, jog jis yra pasiruošęs naująjį gaminį pasiūlyti ir Japonijos rinkai - žinoma, jei tik atsiras toks poreikis. Tačiau japonai neabejotinai pasvers visus "už" ir "prieš": statistika rodo, jog šioje šalyje dėl ekonominės krizės ir darbo vietų sumažėjimo prekybinių automatų skaičius buvo ženkliai apribotas.

   

Facebook komentarai