Mokslininkai vis dažniau siūlo rinktis natūralų gimdymą

Olandų mokslininkai teigia, jog po Cezario pjūvio operacijos gimę kūdikiai labiau rizikuoja susirgti astma, rašo BBC.

Tyrime dalyvavo beveik 3 tūkst. kūdikių.

Rezultatai rodo, kad kūdikiai, gimę po Cezario pjūvio operacijos, būdami aštuonerių net 80 proc. labiau rizikuoja susirgti astma. Tyrimų vadovė Caroline Roduit teigia, kad astma sergančių vaikų daugėja atitinkamai tiek, kiek ir Cezario pjūvio operacijų.

„Moterys, pasirenkančios cezario pjūvį, turi žinoti apie astmos pavojų. Ypač tuomet, kai abu tėvai taip pat serga astma ar turi kokių nors alergijų, nes tuomet pavojus dar padidėja“, – sako mokslininkė.

Mokslininko Mike`o Thomo teigimu, Cezario pjūvio operacija kartais yra neišvengiama, tačiau jei yra galimybė, verčiau rinktis natūralų gimdymą. Anot mokslininkų, kūdikiai, gimę po Cezario pjūvio, nėra tokie atsparūs mikrobams.

Ankstesnių tyrimų duomenimis, po Cezario pjūvio gimę vaikai labiau tikėtina sirgs įvairiomis alergijomis. Tokios pat nuomonės laikosi po truputi populiarėjančio natūralaus gimdymo šalininkai, kuriuos nesenai konsultavo į Lietuvą atvykęs vienas garsiausių pasaulio ginekologų Michelis Odentas. Jo nuomone, Cezario operacija mažina intelekto koeficientą, o nėštumo metu badavusių motinų vaikai dažniau serga šizofrenija

Prie to pačio priminsime, jog vaikų gimdymas yra sveika ir pačioms moterims - tai viena iš priemonių išvengti krūties vėžio.

   

Facebook komentarai