Planšetinio kompiuterio „Google Nexus 7“ anatomija

Elektronikos „skerdikų” iš internetinio portalo „iFixit“ dėka jau galima sužinoti ne tik apie tai, kaip naujasis „Nexus 7“ atrodo iš išorės (tai daugelis jau matė ne kartą), tačiau ir tai, kaip ši firminė „Google“ planšetė atrodo iš vidaus.

Planšetinio kompiuterio išardymas į dalis nesukeltų didelių sunkumų net ir naujokui. Viskas, ko reikės – kryžminis atsuktuvas ir plastikinė mentelė, kurios prireiks plastikiniams kabliukams įveikti, taip pat kabeliams iš lizdų išlaisvinti.

Turbūt labiausiai džiaugtis galima dėl to, jog 4326 mAh talpos akumuliatorius pakeičiamas be didelio vargo, o to negalima pasakyti, pavyzdžiui, apie baterijas, esančias „Apple“ planšetiniuose kompiuteriuose. „iFixit“ ekspertai pastebi, jog „Nexus 7“ išardymas tikrai paprastas, o įrenginį kūrusius inžinierius dėl to galima tik pagirti.

Išardymo procedūra tokia pat lengva, kaip „Amazon“ planšetės „Kindle Fire“. Duoti 10 balų iš 10-ties neleido ta aplinkybė, jog „Nexus 7“ ekranas tvirtai priklijuotas prie apsauginio stiklo „Gorilla Glass“ – tai kiek apsunkina remonto galimybę. Taigi, galutinis verdiktas – 7 balai (palyginimui, „Apple“ trečios kartos „iPad“ gavo tik 2 balus).

Kompiuterio „skrodimas“ parodė, jog „Google Nexus 7“ rasime: kompanijos „E Ink“ padalinio „Hydis“ gamybos IPS AFFS tipo ekraną, „nVidia Tegra 3“ mikroprocesorių, 1 GB DDR3 operatyviąją atmintį (gamintojas – „SK Hynix“), „Kingston NAND Flash“ duomenų kaupiklį, „Azurewave“ gamybos „Wi-Fi“ modulį, „Broadcom GPS“ mikroschemą, NXP gamybos NFC modulį ir dar kai kurias smulkmenas.

Belieka pridurti, jog „Google“ žada planšetinį kompiuterį pardavinėti už savikainą. Tačiau nereikia pamiršti, jog į šią sąvoką įeina planšetės pakuotė ir transportavimas. Be to, įvairūs mokestiniai priedai ir mažmeninės prekybos tinklų pelno maržos gali „Nexus 7“ kainą pakelti iki skirtingų lygių, taigi įvairiuose pasaulio regionuose galima pamatyti visiškai skirtingas kainas.

   

Facebook komentarai