Prieš „Google“ savo privatumą gynė „Maximos“ vadovai ir Henriko Daktaro šeima

Daugelis iš jūsų jau žino, kad „Google“ ketvirtadienį Lietuvos rinkai pristatė „Street View“ paslaugą, prie kurios buvo dirbama praėjusių metų vasarą. Kai kas suskubo pažiūrėti savo namo ar kiemo, tačiau buvo ir tų žmonių, kurie specialiai gynė savo privatumą ir jų „Street View“ nepamatysite.

„Google“ jau ankščiau deklaravo, jog važiavo tik ten, kur galima. Visgi galima rasti mažų, vos šimtą gyventojų turinčių kaimelių, kuriuos gigantas praleido. Praleista buvo ir keletas vietovių, kurios turėjo būti „Street View“ paslaugos dalis, tačiau taip dėl neaiškių priežasčių neįvyko.

Visų pirma „Google“ negalėjo patekti į garsųjį „Laurų“ kvartalą, kuriame gyvena „Maximos“ grupę valdantys verslininkai. Buvo pralenktas ir Henriko Daktaro šeimos namas, kuris primena pilį. Turniškių taipogi nėra, nes tai aptverta teritoriją ir į ją gali patekti tik tam tikri asmenys.

„Google“ ilgą laiką kovojo su Lietuvos Valstybine duomenų apsaugos inspekcija, kuri vis neleido pristatyti vartotojams paslaugos, kuri kitose pasaulio valstybes siūloma jau keletą metų. Nepatenkinti liko ir kiti, turtingesni asmenys, kurie žada kovoti teismuose. Tuo tarpu dar didesnę įtaką turintys, kaip kad „Laurų“ kvartalo gyventojai, tiesiog yra apsitvėrę savo valdas.

   

Facebook komentarai