Pripučiami Saulės elementų masyvai žada pigią energiją

Kompanija "Cool Earth Solar" sugalvojo naują Saulės energijos surinkimo sistemą - kad ir kaip keistai tai skambėtų, sistema yra... pripučiama. Saulės šviesai konvertuoti į elektrą naudojami įprastiniai elementai, tačiau koncentratoriaus veidrodžių sistema yra išties pripučiama. Kompanija teigia, jog tokie veidrodžiai yra iki 400 kartų pigesni nei įprastiniai poliruoto aliuminio veidrodžiai, o jų svoris toks mažas, jog juos kaip balionus galima sukabinti tiesiog ant laidų, dėl ko konstrukcijai reikia gerokai mažesnio plieno kiekio. Kiti privalumai - greitesnė instaliacija ir gerokai mažesnis užimamo žemės paviršiaus plotas.

Deja, šis konstrukcijos variantas turi ir savų trūkumų. Vienas jų - pripučiami veidrodžiai mažiau atsparūs aplinkos poveikiui (sistema atlaiko iki maždaug 40m/s stiprumo vėjo gūsius) ir pasižymi mažesniu efektyvumu nei tradiciniai metodai.

Efektyvumas sumažėja dėl neoptimalios veidrodžių formos ir dėl jų virpėjimo pučiant vėjui. Taigi tikrasis tokios konstrukcijos efektyvumas kol kas dar nežinomas, tačiau gamintojas tikisi artimiausių trijų metų bėgyje iš Saulės gaunamos elektros energijos kainą sumažinti iki įprastinės elektros energijos kainos.

 

   

Facebook komentarai