Robotizuoti skeletai žengia pirmuosius žingsnius į rinką

Nuo šio penktadienio Japonijoje, žmonės su negalia galės vėl atrasti judėjimo laisvės džiaugsmą. Tai jiems padės padaryti žmogaus skeleto judesius perimantis ir sustiprinantis judėjimo kostiumas.

Šis ilgą laiką testuotas bei tobulintas kūrinys norintiems išbandyti bei naudotis per mėnesį kainuos 2200 arba 1500 Jav dolerių (priklausomai nuo modifikacijos ir galimybių), jį išsinuomuoti galės visi norintys. Robotizuotas kostiumas sutrumpintai vadinamas HAL (Hybrid Assistive Limb).

Šio kostiumo kūrėjas Yoshiyuki Sankai yra Tskubos universiteto profesorius ir šiuo metu jis tapo ir kompanijos nuomuojančios bei prižiūrinčios kostiumus direktoriumi.

Kostiumas – tai robotizuotas skeletas, kurį užsidėjęs žmogus kostiume įmontuotų variklių dėka gali įgauti daugiau jėgos arba valdyti nevaldomas galūnes. Tai pavyko pasiekti modernia kompiuterine nervinės sistemos stebėjimo sistema, kuri skenuoja signalus žmogaus smegenų siunčiamus į raumenis, šie signalai ir priverčia kostiumą judėti kartu su žmogumi.

   

Facebook komentarai