Rožinis delfinas šokiruoja savo neįprasta spalva

Esame įpratę delfinus matyti pilkos spalvos. Tačiau Luizianos vandenyse plaukiojanti afalinos rūšies patelė Pinky yra rožinė.

Pinky pirmąkart buvo pastebėta dar 2007 metais vienoje Luizianos upių, plaukianti su savo mama. Tada jauna afalina šokiravo stebėtojus savo neįprasta rožine spalva. Dabar šis rožinisdelfinas vėl pastebėtas – laimingas, sveikas ir vis dar neįprastos spalvos.

Išties Pinky oda nėra rožinė. Neįprastą gyvūno kūno spalvą lėmė kraujagyslės, kurias turėtų paslėpti odos pigmentai. Bet kažkodėl šiam delfinui taip nenutiko.

„Ji – albinosas. Tai galima suprasti iš jos rožinių akių, – portalui „The Dodo“ paaiškino Naomi Rose iš Gyvūnų gerovės instituto. – Priežastis, kodėl ji atrodo rožinė, yra ta, kad delfinų odoje labai daug kraujagyslių ir kapiliarų. Kai gyvūnai būna aktyvūs ar jiems pasidaro karšta, šios kraujagyslės išsiplečia, leisdamos delfinams šilumą atiduoti į juos supantį vandenį.

Taigi rožinė spalva yra tik kraujas odos paviršiuje. Panašiai nutinka žmonėms, kai jie nurausta. Tai – tas pats fenomenas. „Įprastai“ afalinos visą laiką elgiasi taip pat, bet to nepastebime, nes įprastas jų odos pigmentas yra pilkas“.

Delfinai albinosai, dėl šviesios savo odos spalvos, dažniausiai gyvena trumpiau, nes juos lengviau pastebėti plėšrūnams. Tačiau panašu, kad šiam rožiniam delfinui kol kas sekasi puikiai.

Jūrų biologas Dagmaras Fertlas interneto portalui „Science Blogs“ teigė, kad Pinky yra vos vienas iš 14 pasaulyje žinomų gyvų delfinų albinosų.

Nuo to laiko, kai Pinky pirmą kartą buvo pastebėta, praėjo jau 8 metai. Dabar Pinky puikiai laikosi ir net gali būti nėščia, nes neseniai pastebėta besiporuojanti.

Neįmanoma sužinoti, ar Pinky palikuoniai irgi bus rožiniai, bet galima tikėtis. Pilnas ežeras rožinių delfinų būtų išties nuostabus vaizdas.

   

Facebook komentarai