Ruoniai ūsais jaučia riebiausias žuvis

Ruoniai gali aptikti riebiausią žuvį naudodamiesi tik savo ūsais, teigia tyrimą atlikę vieno Vokietijos universiteto mokslininkai.

Bandymai su dresuotu ruoniu parodė, kad šie gyvūnai gali jausti po vandeniu esančius objektus, net jei jų klausa ir matymas yra apriboti, praneša BBC. Mokslininkų teigimu, ruoniai nustato objektų dydį ir formą pagal tai, kokius pastarieji palieka sujudinto vandens takus. Tyrėjai mano, kad ruoniai naudojasi šiuo savo sugebėjimu geriausiam laimikiui identifikuoti.

Wolfas Hanke ir kiti Rostocko universiteto (Vokietija) mokslininkai atliko eksperimentą su dresuotu ruoniu Henry. Anot tyrėjų, jis galėjo pajusti dirbtinę žuvį už 100 m naudodamas tik ūsus. Tuomet jie nusprendė sužinoti, ar ruoniai naudoja savo ūsus atskirti objektų dydžiui ir formai.

Tam mokslininkai lauke esančiame baseine įtaisė dėžę su besisukančiomis mentėmis jos viduje. Šios mentės sukūrė sujudinto vandens takus, panašius į tuos, kuriuos padaro plaukiančios žuvys. Ruoniui Henry buvo uždėtos ausinės ir kaukė, kurie apribojo jo regą ir klausą.

Po šio tyrimo mokslininkai ir padarė išvadą, kad ruoniai, naudodamiesi ūsais, gali nustatyti plaukiančio objekto dydį ir formą pagal jo paliktą taką vandenyje. Pasak mokslininkų, toks sugebėjimas ruoniams yra labai svarbus, kadangi jų matymas po vandeniu dažnai yra labai ribotas, o klausa – bevertė, mat plaukiančios žuvys yra labai tylios.

   

Facebook komentarai