Ruošiama „Ubuntu“ atmaina planšetiniams kompiuteriams

Projekto „Ubuntu Linux“ rėmėja bendrovė „Canonical“ pranešė apie kuriamą šios OS atmainą, skirtą planšetiniams kompiuteriams, skelbia „PC World“. Iki šiol „Ubuntu“ galėjo naudoti asmeniniai stacionarieji, nešiojamieji ir „netbook“ tipo kompiuteriai bei serveriai, tačiau specialiai planšetiniams kompiuteriams optimizuotos versijos dar nebuvo išleista.

Skelbiama, kad naujos „Ubuntu“ modifikacijos pagrindu taps „Ubuntu 10.10“ versija kodiniu pavadinimu „Maverick Meerkat“, kuri bus išleista spalio mėnesį. Kuriant ją bus atsižvelgta į specifinius planšetinių kompiuterių savitumus. Pavyzdžiui, ruošiamasi supaprastinti vartotojo sąsają, kad būtų galima patogiai ir greitai pasiekti reikalingiausias OS funkcijas ir taikomąsias programas. Suderinamumas su multiįvesties (multitouch) technologija suteiks galimybę valdyti kompiuterį vienu metu sensorinį ekraną liečiant keliais pirštais.

Kita svarbi planšetiniams kompiuteriams skirtos „Ubuntu“ ypatybė – pagerintos energijos valdymo priemonės, leisiančios prailginti autonominio darbo trukmę. Pranešama, kad naujos „Ubuntu“ modifikacijos kūrėjai aktyviai bendradarbiauja su ARM architektūros procesorių ir sensorinių ekranų gamintojais, tarp jų „Freescale“, „Marvell“ ir „Pixel Qi“, siekdami užtikrinti suderinamumą su naujausia technine įranga ir energiją taupyti padedančiomis funkcijomis. Tikimasi, kad pirmieji „Ubuntu Linux“ valdomi planšetiniai kompiuteriai rinką pasieks kitų metų pirmojo ketvirčio pabaigoje.

   

Facebook komentarai