„Tele2” paslaugas pasirinkusi Sveikatos apsaugos ministerija siekia mažinti išlaidas

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ laimėjo Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą atvirąjį konkursą mobiliojo ryšio paslaugoms teikti. Ministerijos sprendimas mobiliojo ryšio teikėju pasirinkti „Tele2” leis taupyti biudžeto, o kartu ir mokesčių mokėtojų pinigus. Pagrindinis mobiliojo ryšio teikėjo pasirinkimo kriterijus buvo mažiausia siūlomų paslaugų kaina.

„Tele2” mobiliojo ryšio paslaugas Sveikatos ministerijai pradės teikti nuo birželio vidurio, kai įvyks numerių perkėlimo procedūra.

„Vis dažniau esame kviečiami dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose, o tai rodo, kad siekiama užtikrinti didesnę konkurenciją ir taip sutaupyti mokesčių mokėtojų pinigus. Šią tendenciją siejame ir su Vyriausybės įpareigojimu valstybinėms institucijoms viešai skelbti informaciją apie viešuosius pirkimus“, – teigia Petras Masiulis, telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ generalinis direktorius.

Anot P. Masiulio, viešajame konkurse dalyvaujant bendrovei „Tele2”, kiti mobiliojo ryšio operatoriai patys siūlo palankesnius tarifus. „Tele2” duomenimis, vien skelbdamos konkursus, šalies biudžetinės organizacijos kasmet sutaupytų apie 30 proc. mobiliajam ryšiui skirtų lėšų, arba nuo 30 iki 100 mln. litų.

Iš viso „Tele2“ paslaugomis šiuo metu naudojasi arti 700 biudžetinių šalies organizacijų. Pernai „Tele2“ ryšį pasirinko Švietimo ir mokslo bei Aplinkos ministerijos.

Sveikatos apsaugos sferoje „Tele2“ ryšį pasirinko 26 biudžetinės organizacijos, daugiausia ligoninės ir sveikatos priežiūros centrai. 2008 m. gruodį „Tele2“ paslaugomis pradėjo naudotis Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centras, spalį pasirašyta sutartis su Kelmės ligonine, Gruzdžių ambulatorija (Šiaulių raj.).

„Tele2“ ragina ir kitas viešojo sektoriaus įstaigas skelbti atviruosius konkursus ar kainų apklausas mobiliojo ryšio paslaugoms pirkti. Vien kokurso paskelbimas leidžia tikėtis, kad organizacija sulauks daugiau ir palankesnių pasiūlymų, kurie užtikrins geresnes už dabar esančias sąlygas.

Rinkos analizės ir tyrimų grupės RAIT visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, į „Tele2“ tinklą perėję vartotojai gali tikėtis iki 30 proc. sumažinti mobiliojo ryšio paslaugų sąskaitas.

2008 m. pabaigoje atliktos „Tele2“ viešojo sektoriaus klientų apklausos duomenimis, trys iš keturių (77 proc.) apklaustų įstaigų teigė, kad jų mobiliojo ryšio išlaidos pradėjus naudotis „Tele2“ paslaugomis, sumažėjo. Aštuoni iš dešimties (79 proc.) respondentų teigė, kad rekomenduotų „Tele2“ operatorių savo draugams ar kolegoms. Apklausą atliko rinkos tyrimų kompanija „Synopticom“.

   

Facebook komentarai