„Tesla Model S“ pardavimai pasiekė rekordines aukštumas

JAV elektrinius automobilius gaminanti bendrovė „Tesla“ ketvirtadienį pranešė, kad jos akcijų vertė pakilo 12 proc. po to, kai finansų ataskaitoje buvo užregistruotas didesnis, nei tikėjosi analitikai, pelnas ir pagerėjo ateities prognozės, praneša BBC.

Bendrovė, įkurta JAV milijardieriaus Elono Musko, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį uždirbo 46 mln. JAV dolerių. Jos gaminamo sedano „Tesla Model S“ pardavimai šiuo laikotarpiu pasiekė rekordą – pajamos pardavus šiuos automobilius pasiekė 761 mln. JAV dolerių. Prognozuojama, kad šios markės pardavimai 2014-aisiais kils 55 proc. ir pasieks 35 tūkst.

„Per visus 2013 metus „Model S“ buvo laikoma perkamiausia Šiaurės Amerikoje tarp visų panašios vertės automobilių, – nurodė E. Muskas savo laiške akcininkams. – Tiesa, mums šiuo metu svarbesnės ir Europos bei Azijos rinkos. Tikimės, kad iki metų pabaigos pardavimai šiuose regionuose beveik du kartus aplenks Šiaurės Ameriką“.

Taip pat bendrovė daug tikisi iš Kinijos: antrojoje pagal dydį pasaulio ekonomikoje „Model S“ bus pradėtas pardavinėti jau kitą mėnesį.

   

Facebook komentarai