„Toshiba“ ir toliau ignoruoja „Blu-ray“ standartą

Kompanija „Toshiba“ neseniai pristatė naujų „multimedia“ klasės nešiojamų kompiuterių seriją, tačiau nei viename kompiuteryje nebuvo „Blu-ray“ grotuvo. Tuo tarpu kitos kompanijos, gaminančios nešiojamus kompiuterius, stengiasi savo produktuose integruoti „Blu-ray“ grotuvus arba pasiūlyti juos kaip papildomą opciją.

Remiantis „Toshiba“ kompanijos oficialių atstovų pranešimu sužinojome: kompanija mano, jog „Blu-ray“ formatas tėra paprasčiausias informacijos nešiotojas, ir aukštos raiškos filmų peržiūrai visai nebūtinas.

Priminsime, kad kompanija „Toshiba“ buvo didžiausia investuotoja į HD-DVD formato kūrimą, bet 2008 metų vasario mėnesį ji nutraukė šio formato vystymą, kai kino kompanija „Warner Brothers“ atsisakė platinti kino filmus HD-DVD diskuose. Tuomet „Toshiba“ kompanijos prezidentas Atsutoshi Nishida pranešė, kad artimiausioje ateityje „Toshiba“ nesiruošia naudoti savo gaminiuose „Blu-ray“ technologijų, kurias sukūrė japonų kompanija „Sony“.

Vėliau „Toshiba“ pranešė, kad kuria naują DVD grotuvą, kuris leis standartinės raiškos filmus žiūrėti Full HD raiškoje. Technologija, leidžianti standartinės raiškos vaizdo medžiagą perskaičiuoti į aukštą raišką, jau sukurta seniai, todėl daugeliui iškilo klausimų: ką gero „Toshiba“ sukūrė šioje srityje?

Šiandien jau tapo aišku, kad pagrindinis ginklas prieš kompanijos „Sony“ „Blu-ray“ formatą bus naujas keturių branduolių procesorius „Toshiba Quad-Core HD“, sukurtas naudojant „Cell“ procesorių architektūrą. Šis procesorius ir bus pagrindinė sudedamoji naujo DVD grotuvo dalis. Anot šaltinių, procesorius geba standartinį vaizdą perskaičiuoti į 1920 x 1080p raiškos vaizdus be vaizdo kokybės praradimo. „Toshiba“ atstovai mano, kad toks sprendimas yra konkurencinis: naujasis DVD grotuvas kainuos pigiau nei pats pigiausias „Blu-ray“ diskų grotuvas ir naudos DVD diskus, kurie kainuoja ganėtinai pigiau nei „Blu-ray“ diskai.

Naujasis „Toshiba“ kompanijos DVD grotuvas prekyboje turėtų pasirodyti jau 2008 metais.

   

Facebook komentarai