Tuvoje žemės drebėjimas siekė 9,5 balo

Gruodžio 27 dienos vakare netoli Mongolijos esančią Tuvos respubliką (Rusija) supurtęs žemės drebėjimas siekė 9,5 balo. Apie tai pranešė Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos vadovas Sergejus Šoigu, skelbia agentūra ITAR-TASS. Kaip tvirtina S. Šoigu, tokio žemės drebėjimo šioje respublikoje nėra buvę per visą seismologinio stebėjimo laikotarpį.

Ministras suabejojo pranešimais, kad tokie požeminiai smūgiai nieko nesugriovė.

„Negali būti, kad 9,5 balo drebėjimas nieko nesugriovė. Esant 4 balams griūna namų kaminai, o pas mus visa rytinė Kyzylo dalis – privačios namų valdos. Vos nubudę gyventojai pamatys, kad sutrūko sienos, kaminai bei krosnys ir puls skambinti mums“, - komentavo S. Šoigu.

Iš Krasnojarsko į Tuvos sostinę Kyzylą išskrido du lėktuvai An-74, kurie į respubliką nuskraidino pusšimtį gelbėtojų. Artimiausiu metu iš Maskvos į Tuvą išskris lėktuvas Il-76, kuriuo nelaimės ištiktą zoną pasieks dar per penkiasdešimt gelbėtojų.

Iš Abakano į Kyzylą pajudėjo avarine gelbėjimo įranga apsiginklavusi gelbėjimo kolona, o ryte į Tuvą išskris sraigtasparnis Mi-26, kuriuo bus gabenamos palapinės, krosnelės ir kitos išgyvenimui būtinos priemonės.

Priminsime, kad dvylikabalėje sistemoje nuo 6,7 iki 9,5 balų stiprumo žemės drebėjimas įvyko gruodžio 27 dieną 19.22 valandą Maskvos laiku (23.22 vietos laiku, 17.22 Lietuvos laiku) Tuvos Kaa-Chemsko rajone.

Žemės drebėjimo epicentras buvo apie šimtą kilometrų į Rytus nuo Kyzylo.

Įvairaus stiprumo požeminiai smūgiai buvo juntami ne tik Tuvoje, bet ir Chakasijoje, Krasnojarsko krašte, Irkutsko, Kemerovo, Novosibirsko ir Tomsko srityse.

   

Facebook komentarai