Tyrėjų naktis 2007

Rugsėjo 28 d. Europoje vyks jau trečioji „Tyrėjų naktis“. Jos tikslas – išsamiau supažindinti visuomenę su šalia dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų bei ieškojimų esmę, naudą visuomenei. Šį penktadienio vakarą daugelio Europos šalių gyventojai lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, diskutuos su mokslininkais, stebės mokslinius eksperimentus arba patys bandys juos atlikti.

VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (TFAI) Molėtų astronomijos observatorijoje taip pat vyks „Tyrėjų naktis – 2007“. Nuo 20 iki 24 val. astronomai ir fizikai bendraus su lankytojais, parodys savo turimus prietaisus ir paaiškins, kaip jie veikia, papasakos kaip prieš 50 metų prasidėjo kosmoso tyrimai ir kas naujo astronomijoje ir kosmonautikoje šiandien. Jei oras bus geras, į dangų žvelgs visi observatorijos teleskopai, o norintieji pasigrožėti rudens dangumi galės tai padaryti ir pro astronomijos mėgėjų atsivežtus teleskopus.

Renginį organizuoja VU TFAI, iš dalies remia ESF projektas „Mokslas. Mokslininkai. Visuomenė“, Nr. BPD2004-ESF-2.5.0-03-05/0040.

Kviečiame registruotis pageidaujamai valandai iš anksto telefonu 8 615 656 77 arba elektroniniu paštu mao@astro.lt. Prašome nurodyti pageidaujamą laiką, žmonių skaičių ir savo telefoną, kad būtų galima iki galo suderinti informaciją.

Renginio svetainė: http://mokslasplius.lt/tne/2007/

   

Facebook komentarai