Tyrimas: internetas žmogų veikia lyg alkoholis

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie daug laiko praleidžia internete patiria tokio paties pobūdžio jaudulį kaip gerdami alkoholį, rašo portalas „The Wall Street Journal“.

Pasirodo, anonimiškumas nulemia, jog interneto naudotojai praranda savo savitvardą taip pat, kaip ir vartodami alkoholį. Northwestern universiteto mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad taip atsiskleidžia tikrasis žmogaus charakteris.

Tyrimo išvadose teigiama, kad kai žmonės praranda savitvardą, jie dažnai elgiasi remdamiesi tikraisiais savo motyvais ir charakteriu. Tuo pat metu jie yra labisu linkę būti įtakojami juos supančios aplinkos. Universiteto profesorius Adamas Galinsky teigia, kad nesusilaikymas, savo ruožtu, gali tiek atskleisti, tiek ir suformuoti žmogaus charakterį.

Galutinis rezultatas yra tas, kad galia, alkoholis ir anonimiškumas žmoguje gali sukelti stiprius prosocialinius arba antisocialinius jausmus. Tyrimas gali padėti paaiškinti, kodėl anoniminiai interneto komentatoriai dažnai laikosi radikalių pažiūrų.

   

Facebook komentarai