Tyrimas JAV: didžioji dalis vartotojų yra patekinti savo skaitmeniniais fotoaparatais

JAV tyrimų kompanijos „J.D. Power and Associates“ atlikta studija atskleidė, kad 88 proc. turinčiųjų kompaktinius skaitmeninius fotoaparatus yra patenkinti pasirinktais modeliais ir juos rekomenduotų kitiems. Tarp veidrodinių fotoaparatų savininkų šis rodiklis siekia net 95 proc.

Labiausiai iš kompaktinių fotoaparatų yra vertinami „Fujifilm“ „FinePix“ F serijos modeliai. Šios serijos fotoaparatams vartotojai skyrė daugiausia balų: aukštai įvertinti visose kriterijų grupėse, jie gavo 749 balus iš 1000 galimų. „Kodak“ Z serija ir „Canon“ „PowerShot“ A serija užėmė antrą ir trečią vietas su atitinkamai 744 bei 739 balais.

Iš brangesnių kompaktinių fotoaparatų geriausiai įvertinta „Canon“ „PowerShot“ SD serija. „Casio“ „Exilim“ Zoom serijos modeliai lyderiauja itin plonų fotoaparatų segmente (802 balai). Vartotojai aukštai įvertino tiek fotografavimo šiais modeliais galimybes, tiek jų dizainą.

Iš veidrodinių fotoaparatų vartotojų lūkesčius labiausiai pateisina „Nikon“ D serijos modeliai, surinkę 822 balus iš 1000 galimų.

Nustatant vartotojų pasitenkinimą, fotoaparatai kiekvienoje grupėje buvo vertinti keturiais kriterijais: nuotraukų kokybės, charakteristikų, naudojimo, išvaizdos bei stiliaus.

Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, jog veidrodiniais fotoaparatais padaroma daugiau nei dvigubai daugiau nuotraukų, lyginant su kompaktiniais fotoaparatais. Pastarųjų savininkai per mėnesį vidutiniškai užfiksuoja po 140 nuotraukų per mėnesį, o veidrodinių fotoaparatų savininkai – po 400 nuotraukų.

Atliekant tyrimą, JAV buvo apklausta daugiau nei 7500 asmenų, įsigijusių skaitmeninius fotoaparatus nuo 2006 m. birželio iki šių metų gegužės.

Šaltinis: Fotolita

   

Facebook komentarai